Płatności

Bezpieczeństwo forma płatności za zamówione towary jest istotne zarówno dla Kupujących jak i dla Elmars. Aby zapewnić sprawny i prawidłowy przebieg realizacji zamówienia dostępnych jest szereg form zapłat, które nabywca wybiera w zależności od sowich możliwości.

Główne formy płatności dostępne w ELMARS:

  • przelew bankowy – to tradycyjna, najbezpieczniejsza i szybka metoda płatności. Dziś zwykle każdy z nas posiada rachunek bankowy z dostępem poprzez kanały elektroniczne. W ramach przelewów krajowych zwykle, najdalej w następny dzień roboczy przelew dociera do adresata. W sytuacjach konfliktowych pozwala też na potwierdzenie przez bank poprawności jego wykonania.
  • płatności błyskawiczne – wykorzystywane są w tym zakresie: PayU, DotPay oraz PayPal. Praktycznie natychmiastowa wpłata środków na konto adresata pozwala na najkrótszy czas realizacji zamówień. Prowizje konieczne do odprowadzenia na rzecz operatora płatności przeniesione są na sprzedawcę. Kolejnym atutem dla Kupującego jest tu zabezpieczenie przesyłek, które nie dotarły w ustalonym terminie. W takiej sytuacji następuje natychmiastowa blokada konta sprzedawcy. Z tych powodów to właśnie ten sposób płatności jest korzystny dla Kupującego i ta metoda wyparła płatność przy odbiorze przesyłki.
  • gotówką przy odbiorze osobistym – Kupujący z „sąsiedztwa”, którzy planują odebrać towar osobiście mają możliwość zapłaty za towary przy ich odbiorze. Po przygotowaniu zamówienia Elmars kontaktuje się z nabywcą w celu ustalenie dogodnego terminu odbioru i wtedy też następuje zapłata.
  • przedpłata i faktura proforma, – wiele dużych podmiotów gospodarczych jest obarczonych szczegółowymi procedurami przebiegu procesu zamówienia. Jeśli tylko jest taka potrzeba wystawiana jest faktura VAT PROFORMA, a razem z wysyłką zamówienia jest przekazywana Faktura VAT.
  • kompensata wierzytelności – istnieje możliwość wzajemnej kompensaty zobowiązań. Jeśli pomiędzy zamawiającymi istnieją jakieś zobowiązania finansowe mogą one zostać skompensowane. Takie rozliczenia dają dodatkową płynność płatniczą przy ograniczonych zasobach gotówkowych.
  • płatność odroczona – Klienci dokonujący systematycznych zakupów hurtowych mogą liczyć na ich skredytowanie – kredytem kupieckim. Elmars dopuszcza możliwość odroczenia terminu płatności dla systematycznych zakupów o charakterze hurtowym. Termin płatności oraz wysokość nieuregulowanych zobowiązań jest ustalana w takiej sytuacji indywidualnie z Nabywcą.